Rokka Restaurant 2009 yılının sonlarında faaliyete başladı..Hizmet sektöründe özellikle de yiyecek&içecek dalında bu sürenin çok da uzun bir süre sayılmayacağının bilinci ile kendimizi sürekli geliştirme çabası içindeyiz. Güleryüzün ve işini severek yapmanın yanında bu hamura daha neler katabileceğimizi sizlerin de desteğiyle bulmaya çalışıyoruz,  her gelen övgüyle ayaklarımızı yerden kesmeden ve her gelen eleştiri ile de yelkenlerimizi suya indirmeden turizm ve otelcilik bölümünden mezun, işin okullusu olarak Rokka’mızın dümeninde Mehmet-Esin Yalman çifti olarak biz bulunuyoruz..

IMG_1668Daha önceki otelcilik ve acentecilik tecrübelerimizin de ışığında insanlara hak ettikleri kalitede yemek yemelerini ve servis almalarını sağlayabilmek için işini yıllarca severek yapmış ve kendi tecrübelerini bizimkilerle harmanlayan çalışma arkadaşlarımız mutfakta Hacı Özer,Cengizhan Açık,Süleyman Adıgüzel ve serviste Ömer Özel,Hakan Tarak,Erdal Aydın’a emanet ettik..

Küçük bir restaurantız ve hedefimiz misafirlerimizin geldiklerinde kendilerini evlerinde yemek yermişçesine rahat hissetmesi ve en az evlerindeki kadar taze malzemelerle ve sevgiyle hazırlanmış değişik lezzetler tatmalarını ve iyi bir servis almalarını sağlamak..

Menümüzde her mevsim bulunabilen çok çeşitli meze ve yemeklerimizin yanında her mevsimin kendine has malzemelerinden taze olarak hazırlanan ilave lezzetler de sunmaktayız ve mutlaka denemenizi öneririz..MFY_2449

”Rokka kimdir?” sekmesini yazarken sadece Rokka’da çalışan 7 tayfadan bahsetmek olmaz tabii ki ; çünkü Rokka’nın var olmasını asıl misafirlerimizin varlığının sağladığının bilincindeyiz. Bu nedenle, özellikle ilk açıldığımız günden itibaren oluşturmak istediğimiz; insan emeğine saygılı, yemesini içmesini bilen, hoşgörülü ama gerektiği zaman eleştirmesini de övmek kadar iyi bilen misafir portföyümüze yani sizlere teşekkür etmek isteriz..

TEŞEKKÜRLER..